Web Tasarım Ankara

Devlet Teşvik ve Destekleri Konulu Panel


 

 

Devlet Teşvik ve Destekleri Konulu Panel (21.02.2013 10:47:00)

Kayseri İl Kadın Girişimciler Kurulu ve İl Genç Girişimciler Kurulu tarafından Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Odası'nın da katkıları ile 20 Şubat 2013 tarihinde Alternatif Karlı Yatırım Alanları ve Devlet Teşvik ve Destekleri konulu panel düzenlendi.

Odamız konferans salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, amaçlarının İl Kadın Girişimciler ve İl Genç Girişimciler olarak girişimci ve girişimci adaylarına rol model olmak, öncelikle Kayseri'den başlayarak ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

 

Dr. Karaoğlu, girişimcilerin rekabette geri kalmaması, hatta bir adım önde olabilmesi için devlet destekli teşviklere her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyduklarını belirterek, bu gerçeklikten yola çıkarak böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdiklerini söyledi.

Erenoğlu Danışmanlık Genel Müdürü Bekir Erenoğlu, bu günkü panelde devletin ne tür destekleri olduğunu, Kayseri'yi ilgilendirenlerin neler olduğunu, bunun yanında da son yıllarda karlı hale gelmiş alternatif yatırım sektörleri hakkında ayrıntılı bilgiler verileceğini söyledi. Eronoğlu, dünya ekonomisinin son 5 yıldır büyük bir kriz yaşadığını, bunun yanı sıra Türkiye'nin tecrübelerinden dolayı bir takım önlemler alıp, alternatif pazarlar oluşturarak krizi en az zararla atlattığını söyledi.

Türk ekonomisinin bu gün çok disiplinli bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Erenoğlu, günümüzde devlet tarafından cumhuriyet tarihinin en büyük teşviklerinin verildiğini, ancak bunlardan yeterince faydalanılamadığını, bunun için eğitim ve üretim terminolojisine ihtiyaç olduğunu belirterek, panelin faydalı olması temennisinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından uzmanlar tarafından devlet teşvik ve destekleri başlığı altında, uluslar arası rekabetçiliğin geliştirilmesi ve desteklenmesi, bölgesel kalkınma ajanslarının hibe programları, tarım ve hayvancılık, turizm ve alternatif enerji konularında katılımcılara detaylı bilgiler verildi.

 

Haber Link: http://www.kayso.org.tr/web_18480_1/entitialfocus.aspx?primary_id=13425&target=categorial1&type=1425&detail=single